Přijďte si vyrobit jedinečnou velikonoční dekoraci – kraslici, kterou zvládnou i ti nejmenší. V muzeu se také dozvíte něco o historii kraslic, jaké barvy se hodí na podklad a jak kraslici nazdobit, aby odpovídala tradicím.

Dílna pro veřejnost, 18. 4. 2019, od 10:00 h do 17:00 h, vstupné 30,- Kč,

Malované kraslice

Dva druhy malovaných kraslic, prvním jsou „grafické“ kraslice tvořené lepením vlastnoručně vyrobených obtisků na předem podmalovaný podklad, dotvořené akrylovými barvami a na závěr zalakovanými. Druhým druhem jsou kraslice malované přírodními motivy, taktéž na podmalovaný povrch akrylovými barvami. Obě varianty snadno zvládnou i menší děti.

Hanácké kraslice

Naučte se slaměné nebo-li Hanácké kraslice. Technika je to náročná, ale zvládne jí i dítě a domů si odnesete jedinečnou kraslici. V muzeu se dozvíte něco o historii kraslic, jakou slámu použít, jaké barvy se hodí na podklad, příprava samotné slámy a jak kraslici nazdobit, aby odpovídala tradicím.

Lektorky: Lenka Petrásková a Petra Frojdová, obě z Českých Budějovic