Výstava pořádána ke třem význačným jubileím:

125 let muzejních snah v Českém Krumlově,

100 let od otevření německého městského muzea a

70 let ustavení současného muzea.

Od středy 20. dubna do neděle 2. října 2016 bude probíhat ve víceúčelovém výstavním sále a ve výstavní chodbě přízemí Regionálního muzea v Českém Krumlově Musejní jubilejní výstava, pořádaná u příležitosti výročí 125 let muzejních snah v Českém Krumlově, 100 let od otevření německého městského muzea a 70 let od založení současného muzea. Výstava provede návštěvníka historií muzea od počátečních snah o jeho založení, přes nelehké osudy během období první republiky, druhé světové války, opětovné otevření muzea roku 1946 až do současnosti. Mozaiku historických událostí doplní reprezentativní výběr exponátů z 22 podsbírek muzea včetně sbírkových zajímavostí, mezi něž patří japonský meč z konce éry šógunátu Tokugawa. Výstava bude slavnostně otevřena ve středu 20. 4. 2016 v 18:00 hodin v Regionálním muzeu v Českém Krumlově.

Tisková zpráva k výstavě: TZ – Musejní jubilejní