POZVÁNKA

Jihočeská pobočka České archeologické společnosti (ČAS) ve spolupráci s Prachatickým muzeem v Prachaticích a Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích Vás srdečně zve na pravidelné plenární zasedání, které se uskuteční

v sobotu 4. 3. 2017 v 10:00 hod. v radničním sále staré radnice v Prachaticích  (Velké náměstí čp. 1)

Program jednání:

1. Úvod. Krátké zhodnocení loňské činnosti jihočeské pobočky ČAS, informace o připravovaných akcích.
  2. Informační kolokvium. Představení výsledků archeologických výzkumů, provedených v roce 2016 v jižních Čechách, zajímavých archeologických nálezů, vědeckých projektů a nově vydané literatury. Prostor pro případný referát nebo krátké sdělení je dán rovněž neprofesionálním zájemcům. Délka referátu je max. 20 minut. K dispozici bude počítačový dataprojektor. V době přestávky bude možnost zakoupení mnohdy obtížně sehnatelné odborné literatury a periodik z jednotlivých institucí. Předpokládané ukončení kolokvia: cca 14:00 hod.
  3. Prohlídka archeologické a historické expozice Prachatického muzea a prohlídka města. Všechny zájemce provede Mgr. Ing. Marek Parkman a PhDr. František Kubů.

Bližší informace:

• Mgr. Ondřej Chvojka, Ph.D., archeologické oddělení Jihočeského muzea, Dukelská 1, 370 51 České Budějovice. E-mail: chvojka@muzeumcb.cz
  • Ing. Marek Parkman, Prachatické muzeum, Velké nám. 13, 383 01 Prachatice. E-mail: parkman@prachatickemuzeum.cz

Všichni zájemci o archeologii jsou srdečně vítáni!