Komorní výstava „Staré mapy Čech“ představuje 16 nových přírůstků bohemikálních map, které byly do sbírky Regionálního muzea zakoupeny v letech 2017-2022. Nejstarší z nich zobrazuje území českého království podle předlohy Claudia Ptolemaia na dřevořezu „Germanie“, vydaného v roce 1534 v Lyonu. Obdobné území je zachyceno na kolorovaném dřevořezu z významného díla „Cosmographia“ od Sebastiana Münstera, vytištěného roku 1580 v Bazileji nebo na dekorativní mapě londýnského atlasu Johna Speeda z roku 1626.  Esteticky mimořádně pozoruhodnou kartografickou práci představuje mědiryt Bohemiae rosa – mapa Čech z roku 1668, stylizovaná do tvaru květu růže, tvořící přílohu knihy Bohuslava Balbína Epitome historica Rerum Bohemicarum. Za významné obohacení muzejní sbírky lze bezesporu považovat i získání originálního exempláře podrobné místopisné mapy Čech Nova totius Regni Bohemiae Johanna Georga Vogta z roku 1712, dokládající vysokou úroveň zeměměřičské vědy na počátku 18. století. Výstavu mají návštěvníci možnost zhlédnout v komorním prostoru zadní výstavní chodby přízemí muzea.