KRUMBENOWE – TISKOVÁ KONFERENCE

Přijměte, prosím, naše srdečné pozvání na tiskovou konferenci věnovanou šestému ročníku akce Kupecká osada KRUMBENOWE, veletrh pravěké a středověké kultury (7. – 8. 9. 2019), který bude kromě věcí „Mezi nebem a zemí“ zasvěcen dvěma významným událostem: vítězství v celorepublikové soutěži Zlatý Mamut, v níž akce získala první cenu Karla Absolona za popularizaci archeologie, a křtu asteroidu č. 69469, který vynese jméno Krumbenowe na oběžnou dráhu. K tématům blíže pohovoří:

• Mgr. Patrik Červák, vedoucí odboru kultury a památkové péče, Jihočeský kraj
  • Ing. Jana Tichá, ředitelka, Hvězdárna a planetárium České Budějovice s pobočkou na Kleti
  • Mgr. Irena Benková, ředitelka, Ústav archeologické památkové péče
  • Mgr. Filip Lýsek, ředitel, Regionální muzeum v Českém Krumlově
  • Mgr. Lucie Šmahelová, archeolog a edukátor, Regionální muzeum v Českém Krumlově

MÍSTO konání konference: Hvězdárna a planetárium České Budějovice s pobočkou na Kleti, Zátkovo nábřeží 4, 370 01 České Budějovice

TERMÍN: úterý, 27. 8. 2019 v 10:00 h

Vaši účast potvrďte do 23. 8. 2019 na e-mail vachova@muzeumck.cz nebo telefonicky +420 380 711 674