Podzimní deprese, plískanice, nuda nuda, šeď šeď??? Ale kdeže!!!
Čekají vás dny plné barev a kreativního tvoření!!! A kdeže???

 

Regionální muzeum v Českém Krumlově

vás srdečně zve na víkendové dílny věnované tradičním textilním technikám

Sobota,  9.11. 2019

10:00 – 17:00

Linda Kaplanová: „Stará dobrá“ vosková batika

No jo, batika, to znám, říkáte si? Chyba lávky!  Po stopách batiky se vydáme stovky let nazpátek až na opačný konec světa. Řeč bude o původní tradiční technice z Jávy, posvátných motivech  a tajemném čantingu..Co je to? Přijďte, uvidíte a s Lindou se prokreslíte k vlastní autorské látce.

Vstupné: 30,- Kč

Sobota, 16.11. 2019

10:00 – 17:00

Sylvie Odstrčilová: Jak na karetky

Tkaní na karetkách je tak trochu magie a matematika zároveň. Otáčením čtvercových destiček (karetek) různými směry je možné utkat prakticky jakýkoliv motiv, který si usmyslíte. Zcela jistě propadnete kouzlu této neuvěřitelně kreativní a prastaré tkalcovské techniky, známé již od doby železné, a Sylvie vás bezpečně provede cestičkami nitek. 

Vstupné: 30,- Kč

Sobota, 23.11. 2019

10:00 – 17:00

Jitka Sovová: Nejen „norské vzory“ na hřebenových stavech

Dnes zapomenuté tkaní na hřebenovém stavu bylo ještě začátkem 20. století rozšířené po celém světě. Možná jej znáte pod názvem „cikánské tkanice“, neboť tato technika byla častou obživou kočovných etnik; vznikla ale již v době bronzové.  A jak lze pomocí jedné prosté destičky s dírkami vytkávat nápadité vzory  vás naučí Jitka.

Vstupné: 30,- Kč

Neděle, 8.12.2019

10:00 – 17:00

Vlaďka Cepáková – Martina Poliaková: Adventní vlnění

K dlouhým zimním večerům neodmyslitelně patřívalo vrčení kolovrátku a čas pro posezení a vyprávění..V dnešním uspěchaném světě jsou takové chvíle vzácné a o to důležitější. Místo předvánočního stresu, lítání po kýčovitě přezdobených obchodech a bezhlavého utrácení, přijďte k nám prostě postaru „pobejt“.. Nebojte – bez originálních dárečků a vánočních dekorací od nás také neodejdete, ale navíc vás zahřeje hebký dotek vlny, radost z vlastní tvorby a okouzlující povídání s Vlaďkou a Martinkou u šálku voňavého čaje..Přijďte si ten advent prostě užít!

Vstupné: 30,- Kč

Sdílet